Questions and Answers

Kako postaviti električnu ogradu?

Energizator se ne može držati na otvorenom. Mora se držati u zatvorenom prostoru kako bi se spriječila šteta od vremenskih prilika. Da bi se ispraznila sva struja, mora se uzemljiti umetanjem 3 pocinčana kolčića od 1 metar u zemlju. Moraju se postaviti 3 m jedan od drugog, 80 cm u zemlju (mokro) i 20 cm izvana, a zatim spojiti žuto-zelenim kabelom. Uređaj na svom izlazu ima crveni pozitivni kabel koji je spojen na ogradu i žuto-zeleni kabel koji je spojen na prvi uzemljeni stub. Nikada nemojte spajati dva elektrifikatora na istu žicu, jer se dva impulsa mogu međusobno poništiti, što može uzrokovati probleme. Na istu ogradu možete spojiti dva elektrifikatora, ali ih držite na dvije odvojene žice.

Može li energizer ostati na otvorenom?

Energizator ne može biti na otvorenom. Mora se držati u zatvorenom prostoru kako se ne bi oštetilo loše vrijeme.

Što znače treptajuća svjetla na energazeru za električne ograde?

Signalne lampice koje naizmjenično bljeskaju na energentu za električne ograde ukazuju na pravilan rad uređaja.

Kako vidjeti ima li struje na ogradi?

Kako biste provjerili postoji li struja na električnoj ogradi za životinje, samo odnesite vrh odvijača s izoliranom ručkom nekoliko mm od žice za ogradu. U trenutku kada čujete kucanje, to znači da postoji struja na električnoj ogradi.

Kako provući žicu od izolatora električne ograde?

Bez obilaženja mrtvog kruga izolatora za električne ograde, inače se stvara disperzija. Gemi električni izolatori za ogradu su dizajnirani za tu svrhu.

Kako napraviti spojeve na žici vodiča za električne ograde?

Spoj provodničke žice za električne ograde za životinje može se obaviti jednostavnim čvorom između dva kraja, preporuča se samo tamo gdje je potrebno.

Koliko metara mogu koristiti električnu žicu za visokonaponske ograde?

Debljina električnog kabela za ograde je 3 mm i može se koristiti i za više od 100 metara, ali je prikladan samo za 30/40 metara. Ako dvije električne ograde moraju biti spojene na udaljenosti od više metara, preporučljivo je provući žicu vodiča zrakom. Inače stvorite dvije odvojene električne ograde.

Struja je malo daleko od ograde za električne životinje. Što učiniti? Kako spojiti dvije ograde?

Ako je struja daleko od električne ograde, za vaš Gemi energiser - 100% proizveden u Italiji - imamo visokonaponski križni kabel koji može raditi na površini ili ispod zemlje, bez pražnjenja. S ovim kabelom moguće je provesti struju po ogradi, bez ikakvog raspršivanja. Kabel za električne ograde također se može koristiti za spajanje dvije ograde, zatim spojiti jedan kraj s prvom ogradom, a drugi kraj s drugom ogradom, kada postoji mala udaljenost između jedne ograde i druge.

Moram staviti 3 žice unutar električne ograde. Koliko daleko da ih stavim?

Žice unutar električne ograde moraju biti umetnute prema veličini životinje. Za male životinje, prvu žicu unutar ograde treba umetnuti 20 cm od tla, a zatim ostaviti samo 20 cm/30 cm. Za životinje kao što su divlje svinje, žicu vodiča za električne ograde treba ostaviti 30 cm od tla i tako dalje. Za velike životinje kao što su konji, krave, zajedničku nit treba ostaviti na 60/80 cm od tla.

Koliko traje baterija za prijenosni energizer i koji trebam koristiti?

Za B12 energiser dovoljno je koristiti automobilski akumulator od 12V 40Ah. Autonomija, ako nema disperzije u električnoj ogradi, je oko 10/12 dana. Inače traje manje.

Zašto umetnuti 3 stupa za uzemljenje električne ograde?

Uzemljenje je temeljna stvar za funkcionalnost električne ograde za životinje, pa se preporuča da se radi ispravno. Da bi se ostvarilo ukupno pražnjenje struje od strane energizatora, potrebno je uzemljenje napraviti umetanjem 3 pocinčana stupa od 1 metar u zemlju. Moraju se postaviti na udaljenosti od 3 metra, 80 cm u mokroj zemlji i 20 cm izvana, a zatim ih spojiti žutim kabelom. Zajedno s električnom ogradom isporučujemo samo 1 metar kabela koji se mora spojiti na prvi stup. Preporuča se to učiniti tamo gdje je prisutna vegetacija, dakle vlažno tlo. Aridno tlo nije vodljivo. Prema provedenim testovima, postavljanjem 3 stupa na bilo koji teren, neće biti problema s funkcionalnošću. Ako stavite samo jedan kolac, snaga strujnog filca bit će manja od njegovog dometa i životinje će moći prijeći ogradu.

Što se isporučuje s energizatorom ograde?

Uz trenutni model isporučujemo: kabel za uzemljenje i kabel s pincetom za spajanje na ogradu. Kod modela dual power osiguravamo napajanje od 220V, kabele za priključke na akumulator automobila (pozitivni i negativni), kabel za uzemljenje i kabel s pincetom za spajanje na ogradu.

Moram napraviti ogradu, koju električnu žicu preporučate?

Žica za ogradu od 2,2 mm² prikladna je za male životinje i male električne ograde. Npr.: ovce, koze, dikobrazi, zečevi, vukovi, psi, mačke, kokoši, lisice, paunovi, purice, zec, krtice, jazavci, lasice, vjeverice. Žica za ogradu debljine 4 mm² prikladna je za srednje do velike životinje. Npr. uzgoj svinja, jelena lopatara itd. Žica od 6 mm² za nastambe za životinje ima struju propuštanja od 0,15 ohm/mt, što omogućuje ograđivanje nekoliko kilometara i prikladna je za velike životinje. Npr.: divlje svinje, jeleni, krave, mufloni, medvjedi itd.

Na kojoj udaljenosti treba postaviti stupove ograde?

Preporučamo sadnju stupova na udaljenosti koja ovisi o karakteristikama tla; ako je tlo ravno, stavite po jedan svakih 5/10 metara, ako je vjetrovito ili neravno područje, stavite ih bliže.

Je li električna žica 6 mm² za ograde prikladna za divlje svinje ili moram uzeti remen?

Električna žica debljine 6 mm² za ograde pogodna je za divlje svinje i velike životinje. Žica za ograđivanje ima vlačnu čvrstoću do 100kg, 8 provodnih žica i disperziju od 0,15 ohm/m. Remen za električne ograde je prikladan za električne ograde za konje.

Što vam je potrebno za električnu ogradu za divlje svinje i druge životinje?

Za izradu električne ograde za životinje potrebni su vam: Gemi energiser - 100% Made in Italy - za ograde koje odvode struju do ograde, električna provodna žica za ogradu i izolatori za elektrificirane ograde pričvršćeni na stupove koji drže žicu .

Je li električna ograda opasna za ljude?

Električna ograda za životinje nije opasna ni za ljude ni za životinje. Kao i za sve, čak i za električne ograde postoji standard koji utvrđuje vrijednosti koje treba poštivati. Energezator ograde je proizvod koji emitira isprekidane impulse niske amperaže.

Električna ograda: čemu služi?

Električna ograda Gemi - 100% Made in Italy - koristi se za obranu divljih životinja kao što su divlje svinje, jeleni, lisice itd. Svrha električnih ograda je zaštititi teritorij od ružnih invazija. Također se koristi za držanje životinja kao što su krave, ovce, svinje itd. To nema veze s lovom. Posjedujemo sve pravne certifikate za proizvodnju i prodaju električnih ograda. Ovo je jedino zakonsko rješenje za one koji žele zaštititi svoje nasade.

Nedavno sam kupio ventilator za dimnjak, kada ga upalim na prvoj brzini ne radi, zašto?

Nema problema, odvod dima radi normalno. Ventilator dimnjaka dizajniran je da osigura normalno uhodavanje unutarnjih ležajeva. Ventilator se u početku treba uključiti na većim brzinama, a nakon nekoliko minuta može se prebaciti na niže brzine. Ovaj način rada treba se pridržavati samo prvih mjesec dana, nakon čega će također raditi nižim brzinama.

Gdje treba ugraditi regulator ventilatora dimnjaka?

Regulator ventilatora dimnjaka za kamine mora biti spojen na struju od 220 V i može se ugraditi u bilo koje područje, bitno je da se ne postavlja u blizini izvora topline. Zapravo, unutar regulatora ventilatora dimnjaka nalazi se transformator koji radi na visokim temperaturama.

Koliko dugo mogu ostaviti uključen ventilator u dimnjaku?

Težina ventilatora, bez regulatora brzine, je oko 20 kg.

Dali je ventilator u dimnjaku bučan?

Ne. Ventilator dimnjaka je tih pri bilo kojoj brzini. Naravno, ako ga postavite na šestu brzinu, ventilator radi više od 1300 okretaja u minuti pa ćete čuti lagano brujanje. Ali da bi se riješio problem dima, ventilator treba koristiti pri malim brzinama, od prve do treće brzine. Pri tim brzinama zvučni tlak ne prelazi 38 Db, tj. nula buke.

Može li se montirati na okruglo postolje dimnjaka?

Da, isporučujemo adaptere za okrugle dimovodne cijevi (one navedene u padajućem izborniku proizvoda). Da biste naručili adapter, jednostavno odaberite okrugli dimnjak i odaberite veličinu adaptera koju želite kupiti iz padajućeg izbornika. Morate uzeti u obzir vanjski promjer jer naš adapter za dimovode pristaje izvana na njegov izlaz. Ako dimnjak ima vanjski promjer od 25 cm, idealan adapter za dimnjak će biti 25 cm u padajućem izborniku.

Može li se montirati na vrlo visok okrugli dimnjak?

Da, zahvaljujući usisnoj snazi ​​ventilatora dimnjaka nema problema čak ni na dimnjacima dužim od 50 metara.

Da li ventilator dimnjaka rješava problem i u slučaju jakog vjetra?

Svakako, naš ventilator za dimnjak je prikladan u slučaju jakog vjetra jer rješava problem dima.

Ako pada kiša, hoće li voda proći kroz ventilator?

Ne, baza dimnjaka za dimnjak je podignuta kako bi se spriječila infiltracija vode u slučaju kiše.

Ako nestane struje, a ventilator dimnjaka se ugasi, priključuje li utičnicu za dim?

Ne, ventilator dimnjaka ne zatvara izlaz dima ako je isključen. Zbog toga je ventilator dimnjaka moguće uključiti samo u određenim situacijama, na primjer pri podizanju vrata peći ili u slučaju jakog vjetra.

Na kojoj udaljenosti od plamena treba postaviti ventilator dimnjaka?

Profesionalni ventilator za kamine može se ugraditi na bilo koju visinu, čak i na dimovodne cijevi od 1 metra. S druge strane, osnovni model dimnjaka preporuča se za dimnjake preko 3 m visine.

Koliko dugo mogu ostaviti uključen ventilator u dimnjaku?

Nema vremenskog ograničenja. Dimnjak za dimnjak može raditi cijeli dan bez ikakvih problema.

Je li moguće provući kabel unutar dimnjaka?

Da, moguće je. Postoje dva načina za spajanje na struju: kabelom 3 x 1,5 (koji se vodi izvan dimnjaka do regulatora brzine) kako bi se produžio prvi metar pričvršćen za ventilator dimnjaka. Ili možete napraviti internu vezu s dimnjakom pomoću našeg kabela otpornog na visoke temperature, koji možete kupiti zasebno odabirom željene količine u padajućem izborniku prema tome koliko metara trebate.

Mogu li instalirati odvod dima izravno unutar dimnjaka?

Moguće je, ali morate uzeti u obzir dimenzije ventilatora dimnjaka. Ugradnja dimnjaka može se izvršiti na dva načina: uklanjanjem poklopca dimnjaka i zatim ugradnjom ventilatora za dimnjak ili umetanjem dimnjaka unutar dimnjaka, naručivajući u ovom slučaju dimnjak bez čepa.

S četvrtastim dimnjakom i unutarnjom cijevi, koji model da kupim?

Ako imate četvrtasti dimnjak s cijevi iste visine kao i zidanje, prvo morate zatvoriti razmak između cijevi i zida, a zatim instalirati ventilator dimnjaka izravno na zid. Slično, ako je cijev visoka samo nekoliko centimetara (ili inča), cijev se mora dovesti na istu visinu kao i zid. U ovoj situaciji morate kupiti model dimnjaka s kvadratnom bazom, podesiv i za pravokutni dimnjak.

Kako sastaviti Gemi usisivač dima?

Montaža dimnjaka za dimnjak je "uradi sam". Pogledajte video s uputama na listovima proizvoda za sastavljanje ventilatora za dimnjak. Ako naiđete na probleme s ugradnjom ventilatora, možete zatražiti pomoć električara ili zidara. Ako imate bilo kakvih nedoumica oko ugradnje proizvoda (npr. spajanje žica, regulator brzine, itd.), naši stručni tehničari bit će vam na raspolaganju putem e-pošte, chata ili telefona.

Koristi li se električni ventilator za kamin za uklanjanje dima?

Funkcija usisivača dima je regulacija propuha dimnjaka, kako bi se riješio problem dima u dimnjaku, pećnici, štednjaku, roštilju te da bi se reproducirao prirodni propuh dimnjaka.

Koje je veliòine ventilator za dimnjak?

Baza električnog ventilatora za dimnjak je standardna 43x43 cm, visina je 35 cm, bez nosača. S obzirom na nosače iznosi 50 cm. Za preciznija mjerenja, dijagram koji prikazuje mjere svakog pojedinog dijela električnog ventilatora za kamin dostupan je na našoj web stranici.

Odsisava li i ventilator za dimnjak toplinu?

Naš električni usisivač dima ima 6-brzinski regulator, tako da ga trebate postaviti samo na brzinu od 1-2 kako biste prirodno izvlačili dim, ali ne i toplinu. Uglavnom, pri prve dvije brzine ne mijenjamo ni na koji način normalan rad kamina, koji bi inače raspršio vrlo malu količinu topline u dimu koji se diže u dimovodnoj cijevi. Ventilator dimnjaka Gemi usisava dim koji bi inače ušao u kuću i stoga zasigurno ne bi proizvodio nikakve izvore topline za unutarnji okoliš. Jasno je da ako ventilator dimnjaka ne radi na šestoj brzini (obično pri ovoj brzini koristi se za promjenu zraka u prostorijama, za potpalu vatre ili za usisavanje pepela), sa svojih 2500m³/h (osnovni) - 3800m³/h(pro) bit će toliko snažan da će i usisati toplinu, jer će povećati brzinu izgaranja drva i posljedično djelomično smanjiti toplinu. Znanstvene studije su pokazale da Gemi usisivač dima može kontrolirati gubitke topline, pa je preporučljivo koristiti dimnjak kako biste spriječili gubitak topline. To se može vidjeti u milijunima zadovoljnih kupaca diljem svijeta od 1983. godine, kada je stvoren prvi Gemi ventilator za dimnjak.

Koja je razlika između različitih modela ekstraktora dima?

Osnovni model ima usisni kapacitet od 2500 m³/h, 3 godine jamstva i može izdržati do 300 stupnjeva. Profesionalni model može izdržati do 700 stupnjeva (dakle i u slučaju požara u dimnjaku) i preporuča se ako imate dimnjak manji od 3 metra. Također ima 6-godišnje jamstvo i usisava 3800 m³/h. Čelični model je u potpunosti izrađen od nehrđajućeg čelika Aisi 304, materijala koji osigurava veću otpornost na koroziju i slanost te stoga tijekom vremena. Ima usisnu snagu od 3800 m³/h i otpornost do 700°, s jamstvom 8 godina. Vrhunac asortimana koji nudi Gemi je profesionalni bakreni model, otporan do 700°, s 10-godišnjim jamstvom i sposoban usisati 3800 m³/h. Ventilator od nehrđajućeg čelika otporan je na koroziju i slanost. Potpuno je obojan izvana (uključujući bazu) i stoga je prikladan za one koji traže estetski ugodniji proizvod.